استفاده از نرم افزار شناسایی چهره در یک شهر آمریکا ممنوع شد

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا به نقل از تک کرانچ، مقامات شهر مینیاپولیس آمریکا استفاده از فناوری شناسایی صورت توسط نیروهای پلیس را ممنوع کردند. این اقدام بخشی از جنبش در حال گسترشی برای ممنوعیت نرم افزاری است که در شناسایی زنان و اقلیت های قومی چالش های فراوانی دارد.

استفاده از نرم افزار شناسایی چهره در یک شهر آمریکا ممنوع شد

با این اقدام، مینیاپولیس نیز به فهرست در حال افزایش شهرهایی افزوده شد که در سطح محلی محدودیت هایی برای استفاده از این فناوری چالش برانگیز وضع نموده اند. 13 نفر از اعضای شورای شهر مینیاپولیس رأی مثبت به ممنوعیت فناوری مذکور دادند.

به این ترتیب نیروی پلیس این شهر نمی تواند از هیچ گونه نرم افزار شناسایی صورت از جمله Clearview AI استفاده کند. شرکت فروشنده این نرم افزار دسترسی به مخزن عظیمی از تصاویر صورت فراهم می نماید که بسیاری از آنها از شبکه های اجتماعی، آژانس های مجری قانون، شرکت های خصوصی و چند دپارتمان پلیس آمریکا برداشته شده اند. این در حالی است که همکاری پلیس مینیاپولیس باClearview AI از مدت ها قبل خبر ساز بوده است.

به نوشته گاردین، البته یکی از عوامل تأثیرگذار در این زمینه نیز اعتراضاتی بود که سال گذشته خبر ساز شد. تابستان سال گذشته میلادی هنگامیکه یکی از افسران پلیس مینیاپولیس زانوی خود را روی گردن جورج فلوید گذاشت و منجر به مرگ او شد، اعتراضات گسترده ای نسبت به تبعیض نژادی در آمریکا به وجود آمد.

استیو فلچر یکی از اعضای شورای شهر و حامیان ممنوعیت این فناوری می گوید: اگر در تمام شهر دوربین هایی باشد که به طور واقعی افراد را ردیابی نمایند و بدانند هر کسی به کجا می رود، به نظر آنجا ویران شهر است و در حقیقت فضا آماده برای هرگونه سوءاستفاده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استفاده از نرم افزار شناسایی چهره در یک شهر آمریکا ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از نرم افزار شناسایی چهره در یک شهر آمریکا ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید