(تصاویر) بلندترین درختان جهان کجا هستند؟

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا، درختان سکویا (سرخ چوب) کالیفرنیا از بلندترین و قدیمی ترین درختان روی زمین هستند. تخمین دقیق جزییات اندازه آن ها یکی از دشوارترین کار ها است.

(تصاویر) بلندترین درختان جهان کجا هستند؟

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا، تا همین اواخر، تنها راه برای اندازه گیری این درختان، بالا رفتن از آن ها، استفاده تقریبی از قطر تنه آن ها و یا قطع کردن آن ها بود. اما این روش ها قابل اعتماد نیستند و می توانند خطای زیادی داشته باشند.

اکنون دانشمندان کالج لندن و دانشگاه مریلند آمریکا روشی را برای محاسبه کل جرم درختان با استفاده از لیزر ابداع کرده اند. روش جدید این امکان را به محققان داده است تا بینش بی سابقه ای درباره ساختار سه بعدی درختان سکویای غول پیکر به دست آورند.

در میان درختانی که با این روش بررسی شده اند، درخت کلنل آرمسترانگ، 88 متر ارتفاع دارد. این درخت در زیستگاه طبیعی آرمسترانگ ردوودز در کالیفرنیا واقع شده است و قدمت آن بیش از 1400 سال تخمین زده می شود.

تحقیقات نشان داده است کلنل آرمسترانگ احتمالا حدود 110 تن وزن دارد. محققان پی بردند که این درختان غول پیکر می توانند 30 درصد بزرگتر از آنچه تصور می شد باشند.

نتایج این تحقیقات می تواند به دانشمندان کمک کند تا میزان کربنی که درختان جذب می کنند و چگونگی واکنش آن به تغییرات آب و هوایی را تخمین بزنند. دانشمندان ناسا از این تحقیقات زمینی برای آزمایش و بهبود فناوری مشابه نقشه برداری جنگل ها از فضا استفاده کرده اند.

منبع: فرارو

به "(تصاویر) بلندترین درختان جهان کجا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) بلندترین درختان جهان کجا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید