سرنوشت ممیزی های شیشلیک و قاتل و وحشی چه می گردد؟

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا، معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت: تعامل میان تهیه کنندگان و سازندگان آثار با معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان بسیار خوب است و همه کوشش می کنیم تا نظرات اصلاحی به درستی انجام پذیرد.

سرنوشت ممیزی های شیشلیک و قاتل و وحشی چه می گردد؟

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ سفر به دور دنیا، این روز ها 2 فیلم سینمایی شیشلیک به کارگردانی محمدحسین مهدویان و قاتل و وحشی در میان آثار ارائه شده به جشنواره کمی خبرسازتر از دیگر آثار هستند.

این که بار ها برای اصلاحات و جلب نظر اعضای شورای پروانه نمایش، ارائه شدند امر غیرطبیعی ای نیست. سال های گذشته هم با این موارد روبرو بودیم، اما نکته حایز اهمیت که سعید رجبی فروتن معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی هم در مصاحبه با خبرنگار سینمایی فارس به آن اشاره داشت و در این باره گفت: تعامل میان تهیه کنندگان و سازندگان آثار با معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان بسیار خوب است و همه کوشش می کنیم تا نظرات اصلاحی به درستی انجام پذیرد این مهم در تمام دوره ها با توجه به سابقه حضورم در وزارت ارشاد بوده است و همواره به این مهم توجه شده است که بتوانیم به یکدیگر یاری کنیم.

وی به این پرسش که بالاخره این دو فیلم پروانه نمایش دریافت کردند یا خیر پاسخ صریحی نداد و پاسخ را موکول به فردا و اعلام اسامی فیلم های جشنواره سی و نهم فیلم فجر توسط محمد مهدی طباطبایی نژاد دبیر جشنواره فیلم فجر کرد.

فیلم شیشلیک ساخته محمد حسین مهدویان اولین تجربه فیلمساز در حوزه آثار کمدی خواهد بود و بالطبع جشنواره فیلم فجر برای حفظ تنوع آثار علاقمند است این فیلم در جشنواره به نمایش درآید. پیش تر گفته شده که این فیلم اصلاحاتی در دیالوگ ها دارد و به نظر می رسد موضوع آن چندان چالش برانگیز نباشد تنها دیالوگ های معنا دار فیلم که بار طنز آن را ممکن است تحت الشعاع قرار دهد باعث شده است که اصلاحاتی به فیلم وارد گردد. با رفع شدن مسایل پیش آمده و حضور فیلم سینمایی شیشلیک در میان آثار جشنواره سی و نهم فیلم فجر این اثر می تواند حضور مستمر کارگردانش از سال 94 تا به امروز را به اثبات رساند.

همچنین فیلم قاتل و وحشی ساخته حمید نعمت الله قرار بود سال گذشته در میان فیلم های بخش رقابت جشنواره فیلم فجر قرار گیرد که اختلافات اقتصادی و تغییر تهیه کننده این فیلم را از گردونه رقابت بازداشت. سال جاری نیز اصلاحاتی به فیلم وارد شده که یکی از آن ها صحنه تراشیدن سر لیلا حاتمی جلوی دوربین است که با پیگیری های خبرنگار سینمایی فارس همچنان این مشکل به قوت خود باقی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سرنوشت ممیزی های شیشلیک و قاتل و وحشی چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت ممیزی های شیشلیک و قاتل و وحشی چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید