مرور تازه ترین مقاصد گردشگری ایده آل برای تابستان سال جاری

این تابستان فرصت خوبی برای گشت و گذار و بازدید از زیبایی های کشورهای مختلف است. اما سال جاری تابستان رنگ و بویی متفاوت دارد، شماری از مقاصد گردشگری به تازگی درخشش بیشتری در این عرصه پیدا نموده و به انتخاب های خوب و مناسبی تبدیل شده اند. کشورهایی که یا به دلیل طبیعت بکر و فریبنده یا به دلیل میراث فرهنگی و تاریخی در مرکز توجه قرار گرفته اند.

مرور تازه ترین مقاصد گردشگری ایده آل برای تابستان سال جاری

تابستان از راه رسیده و همراه آن به موعد تعطیلات تابستانی رسیدیم، زمانی که گردشگران مشتاق، مشغول برنامه ریزی برای سفر و گشت و گذار و بازدید از زیباترین نقاط دیدنی گوشه و کنار دنیا هستند.

در کنار کشورهایی که مدت هاست در شمار مقاصد گردشگری پرطرفدار و مورد توجه قرار داشته و هر ساله خیل عظیم بازدیدنمایندگان را به سوی خود جذب می نمایند، سال جاری شمار دیگری از کشورها نیز فرصت پیدا نموده اند تا فعالانه تر از قبل پا به این عرصه گذاشته و شرایط لازم را برای رونق صنعت گردشگری خود فراهم نمایند.

این مقاصد گردشگری تازه که به ویژه مورد توجه عاشقان ماجراجویی و کشف ناشناخته ها قرار خواهند گرفت. کشورهایی که تا پیش از این به دلیل شرایط سیاسی، جنگ و درگیری و دیگر مسائل موجود، فرصت ابراز وجود در صنعت توریسم را پیدا ننموده و نتوانسته اند آن گونه که باید و شاید، به خوبی از پتانسیل های خود در این زمینه بهره برداری نمایند.

خوشبختانه کشور ما نیز در شمار این مقاصد جدید گردشگری است. کشوری که با توجه به پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی، آثار باستانی و هنری و البته مناظر و چشم اندازهای تماشایی، جا داشت که رتبه ای به مراتب بالاتر را به خود اختصاص می داد، اما به هر روی فرصتی فراهم شده تا دنیا بیش از پیش با جاذبه های متنوع ایران زمین آشنا گردد.

در کنار ایران، کشورهای دیگری نیز به تازگی درهای خود را به روی گردشگران خارجی گگردده و سعی نموده اند با استفاده از امکانات و امتیازات ویژه خود، نقشی پر رنگ تری در این عرصه ایفا و درآمد بیشتری را از صنعت توریسم و گردشگری نصیب خود نمایند.

در ادامه همراه شما خوانندگان عزیز خبرنگاران، شماری از تازه ترین مقاصد گردشگری دنیا را مرور نموده و از نزدیک با بعضی از ویژگی ها و امکانات خاص و منحصربه فرد آنها آشنا خواهیم شد. کشورهایی که شاید جایی در فهرست مقاصد گردشگری تابستان شما عزیزان را نیز به خود اختصاص دهند.

10. تیمور شرقی (Timor- Leste)

این کشور به تازگی استقلال خود را به دست آورده و درهای خود را برای ماجراجویی و گشت و گذار به روی بازدیدنمایندگان خارجی گگردده است. شاید اکنون بهترین زمان برای یک تجربه فراموش نشدنی باشد. این کشور که در مجمع الجزایر اندونزی واقع شده است، با خطوط ساحلی دلفریب و چشم اندازهای جنگلی و سرسبزش به زیبایی هر چه تمام خودنمایی می نماید.

جنگلی که خوشبختانه زیاد طعم دست اندازی های بشر را نچشیده و بکر و دست نخورده است. همچنین صخره های مرجانی این منطقه نیز دیدنی است که باعث شده این کشور به بهشتی رویایی برای غواصان و عاشقان دنیای زیر آب تبدیل گردد.

9. ازبکستان

این کشور مدت های طولانی در انزوا به سر می برد. علیرغم آشوب های سیاسی، امروزه این کشور به لطف زیبایی خیره نماینده خود، به اغوای بازدیدنمایندگان روی آورده است.

تاریخ و معماری باستانی این کشور که به نوعی بازتاب میراث اسلامی آن است، در کنار طبیعت زیبا و مجذوب نماینده، برای گردشگران جایی برای شک و تردید باقی نمی گذارد. پس اگر قصد مسافرت به خارج از کشور را دارید، ازبکستان را هم در فهرست خود جای دهید.

8. گرجستان

ظاهرا این کشور بعد از درگیری های اخیر خود با روسیه، دوباره جان گرفته است. شهر باتومی ()، به ویژه جمعیت قابل توجهی از گردشگران را در خود جای داده است. شهری بندری واقع در کرانه دریای سیاه که اکنون با مجموعه ای قابل توجه از گردشگاه های تماشایی به مکانی ایده آل برای گشت و گذار، تفریح و لذت بردن از خطوط ساحلی مجذوب نماینده تبدیل شده است.

با توجه به امتیازات فوق، به نظر می رسد روزهای روشنی در انتظار صنعت توریسم و گردشگری گرجستان است.

7. لیتوانی

کشورهای حوزه دریای بالتیک این روزها به یکی از مقاصد گردشگری پر توجه این منطقه مبدل شده است. ناحیه ای که به ویژه در تابستان از فریبندگی بیشتری برخوردار است، آن هم به دلیل حضور صدها دریاچه، طبیعت زیبا و البته گردشگاه های خوش آب و رنگی که با چشم انداز سرسبز جنگلی احاطه شده اند.

تعطیلاتی توأم با آرامش و درخشندگی در انتظار مسافرانی است که این تابستان به لیتوانی سفر خواهند کرد.

6. نیکاراگوئه

این کشور با درخشش نیلگون دریای کارائیب و خروش امواج اقیانوس اطلس احاطه شده است. گذراندن تعطیلات تابستانی در نیکاراگوئه مساوی است با تجربه حضور در بهشتی زمینی.

گردشگری در این کشور به ویژه در حوزه طبیعت گردی جای دارد، علی الخصوص به لطف طیف گسترده ای از اقامتگاه های تماشایی و بی نظیر که تمام همّ و غمّ خود را به کار گرفته اند تا طبیعت بکر، شگفت انگیز و دست نخورده این کشور از هر گزندی مصون باشد.

5. ایران

ایران شاید بیش از هر چیز دیگری به پیشینه تاریخی و فرهنگی خود می بالد، غروری که چندان هم بی پایه و اساس نیست. به ویژه زمانی که بدانیم 19 بنای تاریخی و ارزشمند این کشور، در فهرست میراث دنیای یونسکو جای دارند.

بناهایی همچون آثار به جا مانده پرسپولس، کاخ گلستان و شهر اصفهان و معماری باشکوه و کاشی کاری های دلفریبش، تنها بخشی از جاذبه های گردشگری مجذوب نماینده این کشور هستند.

در کنار این امتیازات ویژه و منحصربه فرد، خوشبختانه با توجه به سیاست های جدید و گشایش هایی که اخیرا محقق شده، درهای این کشور بیش از پیش به روی گردشگران خارجی گگردده شده است.

4. آلبانی

آلبانی که در سواحل دریای آدریاتیک جا خوش نموده است، به ویژه با گذشت زمان بیش از پیش مورد توجه عاشقان سواحل ماسه ای قرار می گیرد. آب گرم نیلگون، سواحل باشکوه و اقامتگاه های رویایی، تابستانی شاد و سراسر از آرامش را به مسافران نوید می دهند.

به علاوه این کشور مهد شماری از خرابه های باستانی متعلق به عصر یونان و روم باستان () است که آن را از بُعد تاریخی و معماری نیز در مرکز توجه قرار داده است.

3. نپال

نپال از دیر باز به دلیل آنکه منزلگاه رشته کوه هیمالیا و بلندترین قلّه دنیا اورست است، بهشت عاشقان کوهنوردی بوده و هست، اما زلزله ای که در این کشور روی داد، هم بسیاری از آثار باستانی آن را تخریب کرد و هم کشته های بسیاری برجای گذاشت، امری که ناخودآگاه صنعت توریسم این کشور را در معرض خطری جدی قرار داد.

اما به لطف اراده قوی مردمانی سخت کوش، چرخ های صنعت گردشگری این کشور همچنان در چرخشند. ماجراجویان نترس همچون گذشته و چه بسی گرم تر از پیش، مورد استقبال ساکنان این سرزمین کوهستانی قرار می گیرند و این گونه به نظر می رسد، نپال با قدرت راه خود را به سمت ترمیم و بازسازی ادامه می دهد.

2. ارمنستان

این کشور که در جنوب کوهستان قفقاز واقع شده، این روزها با طبیعتی چشم نواز و معماری تاریخی اش مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. قلعه های باستانی و کلیساهایی که بر فراز کوهستان ها بر پا شده اند، از جمله دلایل این توجه هستند. جایی که در میان سازه ای باستانی ایستاده و به منظره ای شگفت انگیز می نگرید. چشم اندازی رو به دره ای سرسبز که پایین پای شما گسترده شده است. منظره ای که به این راحتی از ذهن و خاطر بازدیدنمایندگان پاک نمی گردد.

این بناهای قدیمی، مدت های مدیدی است که در سکوت سنگین کوهستان گوش به نوای جنگل ها سپرده و اسرار بسیاری را در میان سینه سخت و سنگی شان پنهان نموده اند.

1. ترکیه

تا پیش از اتفاقات اخیر، این کشور شاهد رشد و درخششی باورنکردنی در زمینه صنعت توریسم و گردشگری بود. امری که چندان نیز تعجب برانگیز نیست، مخصوصا با توجه به این نکته که این کشور در تلاقی دنیای شرق و غرب واقع شده و مظاهری از هر دو فرهنگ و تاریخ را به نمایش گذاشته است.

از سوی دیگر حجم قابل توجه تفریحات و دیدنی های این کشور است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت؛ از شنا در اعماق آبی درخشان دریا در آنتالیا گرفته تا بالن سواری برفراز صندلی دودکش های پریان () در کاپادوکیه و همچنین پاراگلایدینگ در ناحیه اولودنیز ().

هر چند این تنها بخشی از جذابیت های غیر قابل انکار این کشور است. متأسفانه با توجه به حملات تروریستی ماه های اخیر از یک سو و تیرگی روابط بین ترکیه و روسیه از سوی دیگر، شاهد کم فروغ تر شدن رونق گردشگری این کشور بودیم. اما ظاهرا با توجه به اقدامات اخیر این کشور از جمله برقراری مجدد روابط دیپلماتیک با روسیه، باز هم ترکیه برای جلب گردشگران خارجی بیشتر و باز پس گیری صندلی پیشین خود خیز برداشته است.

در اینجا معرفی تازه ترین مقاصد گردشگری تابستان سال جاری به انتها رسید. فهرست ما تا چه اندازه توجه شما را به خود جلب کرد؟ اگر قصد مسافرت به خارج از کشور را دارید، کدام یک از این کشورها را به عنوان مقصد خود انتخاب خواهید کرد؟ و در نهایت به نظر شما چگونه ایران می تواند صندلی بهتری را در صنعت توریسم به خود اختصاص داده و شاهد رونق بیشتر این حوزه باشد. نظرات خود را با ما نیز در میان بگذارید.

منبع: کجارو / placestoseeinyourlifetime.com

به "مرور تازه ترین مقاصد گردشگری ایده آل برای تابستان سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرور تازه ترین مقاصد گردشگری ایده آل برای تابستان سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید