نجات روباه گرفتار در چاه، برگزاری جشنواره فیلم سبز ایران در لرستان

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا، رئیس اداره محیط زیست شهرستان چگنی از نجات یک قلاده روباه از چاهی به عمق 4 متر توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان و کشاورزان منطقه اطلاع داد.

نجات روباه گرفتار در چاه، برگزاری جشنواره فیلم سبز ایران در لرستان

طاهر بیرانوند گفت: یک قلاده روباه که با سقوط به چاهی به عمقی 4 متر در روستای زوران چم بخش شاهیوند شهرستان چگنی در آن گیر افتاده بود با تلاش و تلاش نیروهای این اداره و کشاورزان محلی نجات پیدا کرد و پس از اطمینان از سلامتی آن، در همان محل رها سازی شد.

وی گفت: متاسفانه حوادث از این دست بدلیل عدم رعایت نکات ایمنی توسط کارفرمایان نقش پررنگی در آسیب رساندن به حیات وحش دارد.

دستگیری متخلفین صید غیر مجاز ماهی در دلفان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان از دستگیری متخلفین صید غیر مجاز ماهی با تور در این شهرستان اطلاع داد.

قاسم دلفانی در این خصوص گفت: در پی گشت و کنترل نیروهای یگان حفاظت این اداره در سطح حوزه استحفاظی به دو گروه متخلف صید غیر مجاز ماهی که با تور اقدام به صید غیر مجاز ماهی از رودخانه گیزه رود می کردند، برخورد و در این راستا 3 نفر متخلف دستگیر و از آنها تعداد 35 قطعه ماهی رودخانه ای و دورشته تور سالیک ماهیگیری کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: پرونده این متخلفین پس از صورت جلسه و اخذ جرایم زیست محیطی برای سیر مراحل قضایی به دادگستری شهرستان ارجاع شد.

گیزه رود یکی از رودخانه های مهم و پر آب شهرستان دلفان است که از ادغام دو رودخانه گچینه و باد آور ایجاد شده و به عنوان یکی از سرشاخه های رودخانه سیمره محسوب می گردد، که با طبیعتی چشم نواز، به عنوان زیستگاه مناسبی برای حیواناتی از قبیل شنگ، سمور، انواع موجودات آبزی و پرندگان کنار آبزی شناخته می گردد.

پایش، گشت و کنترل مناطق حفاظت شده لرستان

با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست، رؤسای ادارات ستادی و یگان حفاظت اداره کل محیط زیست لرستان، پایش شبانه روزی از منطقه حفاظت شده اشترانکوه و صعود به قله سنبران بلندترین قله استان لرستان صورت گرفت.

در راستای پایش مستمر مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل محیط زیست لرستان به همراه مدیران ادارات ستادی و نیروهای یگان اداره کل محیط زیست به مدت دو شبانه روز اقدام به پایش و گشت و کنترل در مناطق شمالی اشترانکوه کردند و وضعیت حفاظتی این منطقه را مورد آنالیز قرار دادند.

در این ماموریت که در راستای پایش دوره ای مناطق صورت گرفت، چند دامدار که به صورت غیر قانونی در منطقه اتراق و اقدام به چرای دام می کردند به بیرون از منطقه راهنمایی شده و یک قبضه اسلحه از متخلفین شکار و صید کشف و ضبط شد.

بر اساس این گزارش، مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در لرستان توسط مدیرکل و ادارات ستادی اداره کل در قالب ماموریت هایی با بیتوته و یا روزانه پایش شده که ضمن افزایش ضریب حفاظتی این مناطق راهکارهای حفاظت بهتر و موثرتر برای صیانت از این مناطق ارائه می گردد.

برگزاری جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در لرستان

رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از برگزاری ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران همزمان با سراسر کشور از 18 لغایت 24 شهریور در این استان اطلاع داد.

بهمن بیرانوند مسئول هماهنگی ستاد اجرایی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در لرستان گفت: به منظور برگزاری هرچه بهتر این رویداد سینمایی که بزرگترین رویداد فرهنگی حفظ محیط زیست است و مقرر بود در تیرماه سال جاری برگزار گردد با تصمیم برگزار کنندگان، 18 لغایت24 شهریور همزمان با سراسر کشور در لرستان نیز به منظور ارتقاء فرهنگ و آگاهی رسانی حفظ محیط زیست برگزار می گردد.

وی اعلام کرد: بنا بر اعلام روابط عمومی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، 2157 اثر به بخش تجسمی جشنواره فیلم سبز ایران ارسال شده است، که از میان آثار رسیده از کشورهای مختلف و ایران به بخش تجسمی این رویداد فرهنگی، در رشته های عکس 114 اثر، در پوستر 156 اثر، در تصویرسازی 105 اثر، در کاریکاتور 70 اثر، در رشته هنرهای مفهومی 18 اثر و در بخش ویدئو ارت 5 اثر توسط هیات اجرایی برای نمایش در گالری انتخاب شده است. حدود 400 اثر از هنرمندان بین المللی در بخش جانبی هنرهای تجسمی در کنار آثار راه یافته در مرکز موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر به نمایش در خواهد آمد.

رئیس اداره آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست لرستان گفت: بر اساس اعلام دبیرخانه 278 فیلم خارجی و 524 فیلم ایرانی به جشنواره فیلم سبز رسیده است.

وی اضافه کرد: از 43 کشور شرکت کننده در جشنواره فیلم سبز ایران کشورهای آمریکا، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، مکزیک، کانادا، انگلیس، برزیل، آلمان و روسیه به ترتیب بیشترین آثار را به دبیرخانه این جشنواره ارسال نموده اند وآثار ایرانی رسیده به دبیرخانه شامل فیلم های داستانی کوتاه، مستند بلند، پویانمایی و تجربی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نجات روباه گرفتار در چاه، برگزاری جشنواره فیلم سبز ایران در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات روباه گرفتار در چاه، برگزاری جشنواره فیلم سبز ایران در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید