وجود 16 روز پاک در سال گذشته، لزوم برنامه ریزی برای کاهش آلودگی هوای پایتخت

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا، رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای کاهش آلودگی هوای شهر تهران توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در سال گذشته تنها 16 روز هوای پاک در تهران داشته ایم.

وجود 16 روز پاک در سال گذشته، لزوم برنامه ریزی برای کاهش آلودگی هوای پایتخت

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا، در انتها ارائه گزارش معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اعضای شورای اسلامی شهر تهران هر یک نظرات و سوالات خود را در حوزه حمل و نقل ترافیک شهر تهران از معاون مربوطه مطرح کردند.

در همین راستا زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران از معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران پرسید با توجه به اینکه تعداد روزهای پاک سال گذشته 16 روز بوده است و پدیده وارونگی در اواسط پاییز و اوایل زمستان رخ می دهد و همچنین همزمان با این پدیده تردد دانش آموزان و دانشجویان افزایش می یابد برنامه معاونت حمل و نقل برای کاهش ترددها چیست؟

وی اضافه نمود: ضرورت دارد در کارگروه استان تهران درباره تعطیلی مدارس در ایام پیک وارونگی تصمیمات لازم اتخاذ گردد و از اقدامات ناگهانی و یک شبه پرهیز گردد. طرح ترافیک در حال حاضر در محدوده مرکزی اجرا می گردد. برای توسعه آن به محدوده زوج و فرد آیا برنامه ای در نظر گرفته اید؟

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا، در ادامه آرش حسینی میلانی، یکی دیگر از اعضای کمیسیون سلامت با تاکید بر اینکه گزارش ارائه گردیده توسط معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گزارش خوبی بوده است اضافه نمود: در حوزه کاهش آلودگی هوا گزارش خوبی ارائه شد اما باید توجه داشته باشیم که این برنامه درازمدت است و مدیریت شهری در هر دوره در این حوزه اقداماتی انجام می دهد و همراه مدیریت شهری بعدی تحویل می دهد.

وی ادامه داد: در مورد توسعه مترو جا داشت که گزارشی ارائه گردد چراکه با موضوع کاهش آلودگی هوا ارتباط تنگاتنگی دارد. بی تردید برنامه های کاهش آلودگی هوا به هیچ عنوان جایگزین طرح جامع کاهش آلودگی هوا نیست چراکه در این طرح همه ذی نفعان حوزه آلودگی هوای تهران در نظر گرفته شدند. برای حل معضل آلودگی هوا بی تردید نیازمند همکاری دقیق همه دستگاه های ذی نفع هستیم.

میلانی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع نوسازی خودروهای ون در شهر تهران اشاره نمود و اضافه نمود: خودروهای ون در جابه جایی مسافر در شهر تهران نقش بسزائی دارد و در حال حاضر به سن فرسودگی رسیدند؛ اما شرکت هایی که نوسازی این خودروها را برعهده داشتند در حال حاضر با توجه به شرایط موجود عقب نشینی کردند که باید در این حوزه گزارشی ارائه گردد.

وی اضافه نمود: در مورد دوچرخه های اشتراکی نیز باید گزارش مبسوطی ارائه گردد و میزان سرمایه گذاری و پیشرفته ای مطرح گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وجود 16 روز پاک در سال گذشته، لزوم برنامه ریزی برای کاهش آلودگی هوای پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 16 روز پاک در سال گذشته، لزوم برنامه ریزی برای کاهش آلودگی هوای پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید