پروژه های آبخیزداری شهرستان دشتی افتتاح و کلنگ زنی شد

به گزارش خبرنگاران، یوسف امیری ظهر پنجشنبه در این آئین گفت: این پروژه ها که 900 هزار متر مکعب در سال استحصال آب خواهند داشت شامل بند های سنگ ملاتی حوزه ابخیز کردلان بخش شنبه و طسوج شهرستان است.

پروژه های آبخیزداری شهرستان دشتی افتتاح و کلنگ زنی شد

وی بیان داشت: بندهای سنگ ملاتی که امروز به بهانه هقته دولت به بهره برداری رسیدند ارتفاع 5 متر به بالا هستند و نزدیک به 8 هزارمتر مکعب حجم عملیات بنایی آنها بوده است.

امیری کنترل سیل و رسوب در حوزه آبخیز،تغذیه سفره های آب زیر زمینی و تقویت پوشش گیاهی حوزه را از مهم ترین اهداف اجرای این پروژه ها دانست.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی ضمن گرامیداشت هفته دولت خاطر نشان کرد: در روزاول هفته دولت نیز شاهد آیین افتتاح پروژه احداث 225 مورد بندهای خاکی بودیم که این پروژه نیز با مبلغ 112 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی طرح بهبود و اصلاح مراتع در مرتع چاه چاهو اجرا گردیده است.

وی با اشاره به پارک جنگلی چاه چاهو در چند کیلومتری شهر خورموج نیز گفت: به دلیل اینکه این جنگل در فصل زمستان وبهار همواره میزبان مسافرین زیادی برای تفریح و استراحت و اسکان است به دنبال تجهیز ان نیز هستیم.

امیری احداث آلاچیق وسکوهای سیمانی و زیر سازی مسیرهای رفت و آمد در این پارک را از اقداماتی دانست که توسط منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی انجام گردیده است و انشالله در فرصت های دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پروژه های آبخیزداری شهرستان دشتی افتتاح و کلنگ زنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های آبخیزداری شهرستان دشتی افتتاح و کلنگ زنی شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید