کردستان دربهره مندی ازامکانات آموزشی پایین ترازمیانگین کشوری است

به گزارش وبلاگ سفر به دور دنیا، رشید قربانی ظهر امروز یکشنبه در سومین جشن بزرگ کوشش و تقدیر از فرهنگیان و دانش آموزان افتخارآفرین استان که در سنندج برگزار گردید، گفت: به منظور قدرشناسی از کوششگران حوزه آموزش و پرورش استان و تجلیل از نمونه ای از افراد موفق استان این مراسم برگزار گردیده است.

کردستان دربهره مندی ازامکانات آموزشی پایین ترازمیانگین کشوری است

وی بیان نمود: کردستان در بهره مندی از زیرساخت ها و امکانات آموزشی و پرورشی پایین تر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ورزش به لحاظ امکانات ورزشی استان 26 کشور هستیم، ادامه داد: در حوزه امکانات جزو استان های برخوردار کشور نیستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان افزود: به همت مردم فرهنگ دوست و علاقمند به علم و دانش استان در اکثر شاخص های آموزشی بالاتر از میانگین کشوری و جزو 10 استان نخست کشور هستیم.

قربانی بیان نمود: سال 93 رتبه علمی کردستان در کنکور سراسری 16 بود و سال 96 به رتبه دهم ارتقا پیدا کرد و این به همت فرهنگیان و دانش آموزان استان حاصل گردیده است.

وی اظهارداشت: در جشنواره جوان خوارزمی در دو، سه سال اخیر رتبه های برتر کشور، در المپیاد نانو استان رتبه نخست و در مسابقات آزمایشگاهی رتبه سوم را کسب کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: وزیر آموزش وپرورش طرح رتبه بندی را تقدیم دولت نموده که بعد از تصویب آن به مجلس تقدیم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کردستان دربهره مندی ازامکانات آموزشی پایین ترازمیانگین کشوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردستان دربهره مندی ازامکانات آموزشی پایین ترازمیانگین کشوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید